تارنمای رسمی عبدالحمید خدایاری

به تارنمای رسمی عبدالحمید خدایاری شاعر، نویسنده و پژوهشگر بلوچ خوش آمدید .برای استفاده مطلوب در تارنما عضو شوید واز مطالب ناب و منحصر بفرد آن استفاده کنید.

آخرین ارسالی های انجمن

سوابق كارهاى باستان‏ شناسى در بلوچستان ایران

سوابق كارهاى باستان‏ شناسى در بلوچستان ایران

    سرزمين بلوچستان يكى از نقاطى است كه بنا بر عقيدة برخى از پژوهشگران بر سر راه مهاجرت گروه انسانهاى نخستين از آفريقا به سوى جنوب شرقى آسيا قرار داشته است . ارتفاعات‌ و سرزمين هاى شرقى ايران از "خراسان" تا كناره‏ هاى "درياى مكران" داراى آب و هواى متغيرى است . اين نوار پهن‌ داراى تابستانهاى گرم و زمستانهاى سرد است و در اين نوع آب و هوا، امروزه نباتاتى از قبيل درختان "عرعر"و"پسته"و"بادام"به عمل می ‏آيد و حيوانات مهم آن نيز شامل: "بز"، "قوچ وحشى"،"گراز"،"غزال" و "خر وحشى" است.اين جانوران به احتمال زياد در دوران "پارينه سنگى" نيز در منطقه وجود داشته ‏اند.


سلام کاربر گرامی . برای استفاده از تمام مطالب در تارنما عضو شوید .در صورت ثبت نام با نام نامأنوس و مستهجن و ایمیل کذایی اکانت شما مسدود از فهرست اعضا حذف خواهید شد.با عضویت رایگان در این تارنما می توانید از تمامی خدمات فعلا به رایگان استفاده نمایید.
براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !

سوابق كارهاى باستان‏ شناسى در بلوچستان ایران ، سرزمين بلوچستان ، مهاجرت گروه انسانهاى نخستين ، پارينه سنگى ، فليپ اسميت ، منطقه ساحلى مكران ، دوران پليوسن ، ادوات سنگى ، دوران نوسنگى ، آثار استقرار و اجتماعات انسانى در بلوچستان ، پژوهش هاى باستان ‏شناسى دربلوچستان ، محوطه‏ هاى بلوچى خارج از خاك ايران ، دوره ‏هاى استقرار تپه‏ های باستانی ،

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه سایت