تارنمای رسمی عبدالحمید خدایاری

به تارنمای رسمی عبدالحمید خدایاری شاعر، نویسنده و پژوهشگر بلوچ خوش آمدید .برای استفاده مطلوب در تارنما عضو شوید واز مطالب ناب و منحصر بفرد آن استفاده کنید.

آخرین ارسالی های انجمن

تشریح ادبیات بومی ( اقلیمی ) و ویژگی های آن

تشریح ادبیات بومی ( اقلیمی ) و ویژگی های آن

ادبیات بومی (اقلیمی) ، هم دارای معنایی وسیع و هم‎ دارای معنایی محدود است . کلمه‎ی بومی Native در زبان‎ انگلیسی با کلمه‎ی ملت و مردم Native هم ریشه است و به معانی زیر است: در حال خالص ، دست خورده ، طبیعی ، اصیل ، قومی که در محلی واحد ساکن است . به اعتباری ادبیات ایران‎ را در مثل می‎توان ادبیات بومی (خاص اقلیمی ویژه) دانست‎ و همین‎طور است ادبیات چین یا هند یا اسپانیا اما ادبیات اقلیمی‎ (بومی) در معنای خاص ، ادبیاتی است که در منطقه‎ای خاص‎ بوجود آمده و دارای شرایط زیر است :

الف-وحدت اوضاع جغرافیایی از قبیل کوه‎ها ، رودها ، درختان ، آب و هوا ، میزان بارندگی فاصله کم یا زیاد بخش‎ها . در ایران ، مازندران ، گیلان ، گرگان و مناطق ساحلی دریای خزر از این لحاظ وحدت دارد . میزان بارندگی در آن زیاد است ، جنگل‎های فراوان دارد ، آبادی‎ها بهم نزدیک است ولی در مناطق جنوبی و نزدیک به کویر هوا گرم یا بارندگی کم ، جمعیت‎ اندک و فاصله روستاها و شهرها زیاد است .

دنباله در ادامه مطلب

سلام کاربر گرامی . برای استفاده از تمام مطالب در تارنما عضو شوید .در صورت ثبت نام با نام نامأنوس و مستهجن و ایمیل کذایی اکانت شما مسدود از فهرست اعضا حذف خواهید شد.با عضویت رایگان در این تارنما می توانید از تمامی خدمات فعلا به رایگان استفاده نمایید.
براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !

تشریح ادبیات بومی ( اقلیمی ) و ویژگی های آن ، تشریح ادبیات بومی ، ویژگی های ادبیات بومی ، وحدت اوضاع جغرافیایی ، مشابهت وضع زراعی و معیشتی ، وحدت گویش محلی ، مشابهت آئین و مراسم ، مشابهت مناسبات اقتصادی ، وحدت زبان و تاریخ ، مذهب ، خصائص جغرافیای انسانی ، ادبیات بومی ، آئینه‎ی تمام نمای طرز زیست ، آثار دولت آبادی ، شفیانی ، امین فقیری ، درویشیان‎ ، آثار اسماعیل فصیح ، طرز مشارکت عامه‎ی مردم ، طرز گذراندن ایام فراغت ، native ، ادبیات خاص اقلیم ویژه ،

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه سایت