تارنمای رسمی عبدالحمید خدایاری

به تارنمای رسمی عبدالحمید خدایاری شاعر، نویسنده و پژوهشگر بلوچ خوش آمدید .برای استفاده مطلوب در تارنما عضو شوید واز مطالب ناب و منحصر بفرد آن استفاده کنید.

آخرین ارسالی های انجمن

زندگی نامه مرحوم دادمحمد درازهی شاعر فقید بلوچ سراوانی

زندگی نامه مرحوم دادمحمد درازهی شاعر فقید بلوچ سراوانی

مرحوم دادمحمد درازهی ، فرزند گاجیهان در روستای مورتی بخش بم پشت ، چشم به جهان گشود.

در سن 21 سالگی ازدواج می کند و بعد از چند سال زندگی در زادگاه خویش به روستای کنت، بخش هیدوج نقل مکان می کند و به کارکشاورزی مشغول می شود. وی در سال 1360 ه.ش درروستای چاهان بم پشت دارفانی را وداع گفته ودرهمان مکان دفن می گردد .

ازآنجا که درزمان ایشان مدرسه ای درمنطقه وجود نداشته،ایشان از نعمت خواندن ونوشتن محروم بودند،اما با این وجود،اشعاری را می سروده که شعرای امروزی را به حیرت وا می دارد.

 

سلام کاربر گرامی . برای استفاده از تمام مطالب در تارنما عضو شوید .در صورت ثبت نام با نام نامأنوس و مستهجن و ایمیل کذایی اکانت شما مسدود از فهرست اعضا حذف خواهید شد.با عضویت رایگان در این تارنما می توانید از تمامی خدمات فعلا به رایگان استفاده نمایید.
براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !

زندگی نامه مختصرمرحوم دادمحمد درازهی شاعر فقید بلوچ سراوانی ، زندگی نامه مختصرمرحوم دادمحمد درازهی ، زندگی نامه دادمحمد درازهی ، مرحوم دادمحمد درازهی ، فرزند گاجیهان ، روستای مورتی ، روستای مورتی بخش بم پشت ، روستای کنت، بخش هیدوج ، روستای چاهان بم پشت ، حاجی محمّد صالح درازهی ، حاجی محمّد صالح درازهی ساکن روستای کنت ،

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه سایت