تارنمای رسمی عبدالحمید خدایاری

به تارنمای رسمی عبدالحمید خدایاری شاعر، نویسنده و پژوهشگر بلوچ خوش آمدید .برای استفاده مطلوب در تارنما عضو شوید واز مطالب ناب و منحصر بفرد آن استفاده کنید.

آخرین ارسالی های انجمن

تشریح تصویر نویسی از دیدگاه دکتر اکبری شلدره ای مؤلف کتاب های درسی مهارت های نوشتاری

تشریح تصویر نویسی از دیدگاه دکتر اکبری شلدره ای مؤلف کتاب های درسی مهارت های نوشتاری

تصویرنویسی چیست؟

تصویرنویسی از دید شناخت واژگانی، یک بافت ترکیبی- اشتقاقی است که از سه پاره ی (تصویر+ نویس+ی) ساخته شده و به معنای: نگاه کردن به تصویر و نوشتن ِ آن چه از تصویر به ذهن برده ایم، نوشتنِ تصویر، نوشتن در باره ی تصویر، توصیف و تفسیر تصویر، نگاره نویسی، تصویرگزاری(یعنی گزارش نویسی از تصویر).

 بنابراین ، تصویر در این جا ، ایستگاه اندیشیدن ، بهانه ی خوب دیدن و به کارانداختن مغز و تولید نوشته است . هم چنان که از این معانی دریافت می شود ؛ تصویر نویسی دو مرحله ی کلی دارد : خواندن ( تصویرخوانی) ، نوشتن ( تصویر نگاری)

-الف: خواندن( تصویرخوانی)

خواندن خود چند سازه یا پاره دارد : خواننده – خواندن-  متن – معنا .

سلام کاربر گرامی . برای استفاده از تمام مطالب در تارنما عضو شوید .در صورت ثبت نام با نام نامأنوس و مستهجن و ایمیل کذایی اکانت شما مسدود از فهرست اعضا حذف خواهید شد.با عضویت رایگان در این تارنما می توانید از تمامی خدمات فعلا به رایگان استفاده نمایید.
براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !

خواندن پوستی ، خواندن زبانی ، خواندن دماغی ، خواندن چشمی ، خواندن گوشی ، ابزار پنج حس ، متن پساوشی ، متن چششی ، متن بویشی ، متن دیداری ، متن شنیداری ، خواندن( تصویرخوانی) ، نوشتن ( تصویر نگاری) ، خواندن ( تصویرخوانی) ، تصویر نویسی دو مرحله ای ، تصویرنویسی چیست ؟ ،

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش
عضویت در خبرنامه سایت